Tvrdá ruka či matka príroda?

Spánkový režim detíje veľmi dôležitou záležitosťou a treba si ho nastaviť už v rannom veku. Niektorý rodičia už od malička striktne dávajú bábätká do postieľok a niekedy aj v oddelenej izbe.  Druhá skupina si svoje dieťa berie do postele, ale keď už nadíde ten čas, že by chceli spať sami tak kam s malým drobcom?

dítě


Odlúčenie od rodičov najmä v noci môže znášať veľmi ťažko aj keď sú len pár metrov ďalej. Keby dieťa mohlo spávalo by s vami do 10 rokov, veď mať nad sebou ochrannú ruku pred zlými snami je to najlepšie na svete. Pochopiť, že zrazu bude samo môže preň byť veľmi ťažké a taktiež spôsobiť nočné mory alebo pomočovanie.

Pokiaľ má špunt súrodenca, bude zaradenie samostatného spánku omnoho ľahšie. Pocit, že je niekto s ním v izbe  aj keď nie vedľa neho má úžasný vplyv na rýchlu adaptáciu. Kúpou poschodovej postele urobíte spánok pre obeti deti zaujímavejší. Široký výber zábran poskytuje bezpečie a vy môžete pokojne spať bez pocitu strachu.

postýlka


Ak máte len jedináčika bude pre vás tento proces ťažší. Každovečerné uspávanie , čítanie rozprávok a plač. Nočné návštevy rodičovskej spálne a ráno sa budete znovu prebúdzať traja.


Nikto vám nemôže prikázať aby ste si svoj malý poklad do postele nebrali, ale aby ste sa v budúcnosti vyhli týmto problémom od ukončenia 17 mesiacov, vyskúšajte uspávať v detskej postieľke a najlepšie vo vlastnej izbe.  Zaručíte lepší spánok sebe aj jemu.


Systém prenášania je každému známi, už keď sme my boli malý zaspávali sme na gauči a prebúdzali sme vo svojich perinách v našej izbe. Toto je tiež jednou z možností, ako drobca naučiť spať samého. Lenže nie je to spôsob pre každého. Niektoré deti majú plytký spánok a pri prenášaní sa budia. Tento spôsob je skôr pre tvrdých spáčov, ktorým nevadí ani susedova zbíjačka.

Môže sa však stať, že začne prejavovať samo záujem o odlúčenie z rodičovskej postele a v tom prípade neprotestujte a utekajte kupovať posteľ. Ušetrí vám veľa starostí, ktoré by prišli neskôr.

rodina


Pokiaľ nechcete nenúťte ho, mohlo by to mať zlý vplyv na jeho ďalší vývin. Robte to opatrne a nenápadne a raz vás prekvapí, tým  že povie: „Mami dnes chcem spať sám.“

Tvrdá ruka či matka príroda?
4.5 (90%)4